Výzkum

Díky spojení živých věd a moderních technologií je bioinženýrství rychle rostoucím oborem, který revolučním způsobem mění pojetí lékařské péče. Jedinečné nápady našich vědců na VUT pomáhají firmám s vývojem nových přístrojů a lékařům v zavádění nových léčebných metod. Můžeme se proto pochlubit nejen řadou ocenění, ale hlavně pozitivním dopadem na zdraví pacientů. Na UBMI spolupracují respektovaní odborníci s nadanými mladými vědci a studenty v těchto oblastech:

Zpracování medicínských obrazů

V oblasti zpracování medicínských obrazů se zabýváme vývojem a aplikací softwarových nástrojů pro zobrazovací modality CT, PET a MRI, sledování a klasifikaci objektů ve videosekvenci, diagnostiku nemocí sítnice oka či monitorování vitálních funkcí pomocí různých typů kamer.


Zjistit více

Zpracování biomedicínských signálů

Věnujeme se vývoji nových technologií pro práci s biologickými signály z oblasti kardiologie, neurologie a nositelných zařízení. Naše nápady pomáhají zvýšit kvalitu snímaných signálů či přesně stanovit diagnózu. Umíme přenést experimentální výzkum do klinické praxe.


Zjistit více

Bioinformatika a molekulové modelování

Naši vědci jsou specialisté na číslicové zpracovaní genomických a transkriptomických dat, celogenomovou analýzu, anotaci genomu, vývoj metod v oblasti systémové biologie a molekulové modelování proteinů.


Zjistit více

Buněčná biologie a tkáňové inženýrství

V oblasti buněčné biologie jsme experty na vývoj a využití nových mikroskopických metod pro studium elektrických a strukturních vlastností buněk. Naši vědci dokáží realizovat širokou škálu experimentů od měření buněčného metabolismu a látkové toxicity až po vývoj umělé cévy z živých buněk.


Zjistit více

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.