Laboratoř pro vývoj a konstrukci prototypů

Laboratoř slouží jako podpůrná platforma pro vědce a studenty při vývoji prototypů a podpůrných mechanických prostředků v experimentálním výzkumu. Naše vybavení umožňuje rychle a efektivně reagovat na specifické požadavky výzkumníků ze téměř všech oblastí biomedicínského inženýrství.

Seznam přístrojů

3D tiskárna Felix 3.1 dual

3D Tiskárna Felix 3.1 dual je robustní tiskárnou se širokou podporou různých filamentů od různých výrobců, která poskytuje profesionální výsledky. Dvojice tiskových hlav umožňuje současný tisk dvou filamentů. Díky tomu je možno tisknout i rozpustné podpory bez kterých je téměř nemožné vytisknout některé složitější modely. Široká podpora různých filamentů (PLA, ABS, PETG, kompozitní materiály, PolyFlex a další) umožňuje nejen kombinaci dvou barev v jednom modelu, ale i dvou materiálů s různými vlastnostmi. Tiskárna dokáže tisknout vrstvu již od tloušťky 50μm. Výsledkem tak jsou modely s velkou kvalitou povrchu. Výhodou je rovněž i poměrně velký tiskový prostor (255x205x225 mm), takže na tiskárně lze tisknout i poměrně rozměrné modely. Studenti využívají tiskárnu pro výrobu různých prototypů, laboratorních přípravků nebo fantomů nejen v rámci svých bakalářských a diplomových prací, ale i během různých školních projektů.

CNC Frézka

Frézka s vysokým portálem nabízí pracovní plochu 600x400mm a portál umožňuje průchod objektů až do výšky 130mm. Díky tomu frézka zvládne práci i na rozměrných objektech. Čtvrtá rotační osa umožňuje upnutí objektů až do průměru 80mm. Výkonné vřeteno 1500W s vodním chlazením umožňuje práci až při 24000 otáčkách za minutu a díky tomu lze snadno dodržet doporučené řezné rychlosti pro širokou paletu nástrojů. Snadno si poradí nejen s dřevem a plastem, ale i s neželeznými kovy. CNC frézka najde široké uplatnění v přípravě různých prototypů, přípravků a boxů pro studentské projekty i pro výzkumná zařízení. Samozřejmostí je i gravírování a frézování jejich čelních panelů. Frézku lze využít i při výrobě desek plošných spojů. Díky přesným mikrofrofrézám dokáže vytvořit izolační mezeru širokou pouze 0.2mm. Nespornou výhodou je možnost automatického a přesného odvrtání desky. Fréza je řízená rozšířeným a populárním softwarem MACH3 a pro přípravu drah se velice osvědčil integrovaný CAM v programu Autodesk Fusion 360, který nabízí velice intuitivní modelování i zpracování modelu do podoby G-kódu pro opracování na CNC frézách různých výrobců.

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.