Uplatnění v praxi

Biomedicínští absolventi jsou respektovanými odborníky ve vědě, průmyslu i zdravotnictví.

Biomedicínští technici ve zdravotnictví garantují nastavení kardiostimulátorů, analyzují genomické sekvence a obrazy z výpočetních tomografů a magnetických rezonancí, vyvíjí zdravotnickou techniku a PACS systémy. Jejich zodpovědná práce přímo ovlivňuje zdraví lidí v nemocnicích po celé ČR.

Absolventi s vědeckými ambicemi se ve výzkumných centrech věnují bioinformatice, vývoji hardwaru, testování vzorků a výzkumu v oblasti mapování aktivity mozku s použitím funkční magnetické rezonance. Jejich výsledky formují budoucnost české vědy. Pravidelně se na ústav vrací, aby své profesní know-how předali studentům v rámci diskuzního seriálu Konektor.

V komerční sféře naši absolventi vyvíjí mikroskopové a vakuové techniky, jsou specialisty na zpracování obrazů či vývojáři SW i HW. Získané vzdělání využívají jako servisní a aplikační technici pro výrobce laboratorní techniky, lékařských přístrojů nebo zobrazovacích modalit. Studium může být rovněž inspirací pro založení vlastního podnikání. Příkladem je náš absolvent Filip Maleňák se svou aplikaci Záchranka, která vznikla nejdříve jako bakalářská práce.

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.