Proč studovat biomedicínu

Zatímco ostatní děti ve školce obvazovaly plyšákovi tlapku, vy jste mu z Merkuru postavili rehabilitační centrum. Pod stromečkem jste našli mikroskop. A doma jste zářili štěstím více než žárovka, kterou jste stihli zapojit do zbrusu nové elektronické stavebnice ještě než rodiče řekli: “Opatrně, zlato!”. K tomu všemu celý život víte, že chcete pomáhat lidem.

Patříte mezi nás!

Zažijte radost z objevování a rozviňte svůj talent pro zkoumání technických principů a přírodních jevů. Studujte v moderních laboratořích pod vedením nadšených pedagogů.

Studujte program, který má smysl!

Biomedicína si získala pozornost výzkumníků i uznání společnosti. Bioinženýrství, biomedicínské inženýrství, bioinformatika, medicínská informatika – v tom všem můžete excelovat při návrhu moderních technologií ve zdravotní péči. Zopakujte dávný úspěch prehistorického vědce, který před 3000 lety vytvořil první protetickou pomůcku – umělou špičku nohy z kůže a dřeva a umožnil tak ženě s diabetem znovu chodit.

Staňte se bioinženýry a bioinformatiky, kteří chápou základní principy funkce živých systémů a jsou připraveni pro práci v perspektivních interdisciplinárních oblastech na pomezí biologie a medicíny. Vyviňte technologie personalizované medicíny, které umí rychle a levně popsat celý genom každého pacienta sestávající z více než tří miliard informačních jednotek. Sestrojte chytré hodinky a naprogramujte aplikaci dohlížející na zdravotní stav pacienta nebo sportovce. Pochopte principy zobrazovacích technologií, které umí v reálném čase nahlížet do nitra lidského těla a s pomocí umělé inteligence nalézají nemoci již na počátku. Jako bioinformatici najděte spojení mezi příčinami, průběhy a následky nemocí, a navhrněte nová léčiva s využitím obrovské databáze provedených klinických studií.

Absolvujte biomedicínu a zkvalitňujte životy lidí. Udělejte si představu sami na základě toho, co dělají biomedicínští absolventi a predikujte tak své budoucí uplatnění.

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.