prof. Ing. Vratislav Vrána, CSc.
Vedoucí ústavu v letech 1967–1989. Zasloužil se o jeho vznik a rozvoj do podoby respektované instituce. V roce 1975 spoluzakládal Českou společnost biomedicínského inženýrství.
Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání
Ústav biomedicínského inženýrství vznikl jako vůbec první – a ve své době jediné – univerzitní pracoviště v Československu se zaměřením na lékařskou techniku a biomedicínské obory. S více než 50 letou historií patří dnes UBMI mezi přední vzdělávací a vědecké instituce, stejně jako celá elektrotechnická fakulta VUT v Brně.
prof. Ing. Vratislav Vrána, CSc.
Vedoucí ústavu v letech 1967–1989. Zasloužil se o jeho vznik a rozvoj do podoby respektované instituce. V roce 1975 spoluzakládal Českou společnost biomedicínského inženýrství.
prof. Ing. Jiří Jan, CSc.
Vedoucí ústavu v letech 1989–2010. Stal se mezinárodně uznávanou autoritou a autorem odborných knih v oblasti zpracování medicínských signálů a obrazů. Zasloužil se o rozvoj nových studijních oblastí a založil tradici mezinárodního vědeckého bienále Biosignal.
UBMI se zapsal do povědomí mezinárodní vědecké komunity nejen díky své vědecké činnosti, ale také jako organizátor tradiční vědecké konference Biosignal, která se s dvouletou periodicitou koná již od roku 1978. Původně národní konference se již za totality propracovala k účasti předních zahraničních odborníků. Konference tak představovala významné okno do svobodného akademického světa zpoza železné opony.
Od roku 1990 se konference stala jednou z prvních v zemích bývalého východního bloku, která byla uznána a podporována mezinárodními institucemi jako The International Federation for Medical and Biological Engineering (IFMBE), The IEEE Engineering in Medicine and Biology Society (EMBS) a zejména The European Association for Signal Processing (EURASIP). Konference tématicky zaměřená primárně na zpracování a analýzu medicínských obrazů, matematické modelování v biomedicíně, buněčné a tkáňové inženýrství a bioinformatiku postupně nabyla na mezinárodním významu. To se projevilo nejen na účasti odborníků z celého světa, ale také na výběru a vysoké kvalitě publikovaných příspěvků.
Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.
Ozvěte se s nápadem a pojďme na něm pracovat. Nabízíme kvalitní zázemí a vědecké kapacity pro biomedicínský výzkum a vývoj. Chcete získat špičkové zaměstnance? Zapojte naše studenty do vašeho projektu.
Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.