Ing. Radovan Smíšek získal Cenu Josefa Hlávky

Tradičně jako každý rok před státním svátkem 17. listopadu byly v sobotu na zámku v Lužanech u Přeštic předány medaile zasloužilým vědcům za celoživotní práci a ceny talentovaným studentům. Ty každoročně udílí nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Na základě doporučení ÚPT AV ČR cenu převzal Ing. Radovan Smíšek z UBMI FEKT VUT.

Radovan Smíšek přebírá Cenu Josefa Hlávky 2019 | foto: Nadace Josefa Hlávky

Radovan Smíšek se dlouhodobě zajímá o analýzu srdečních signálů. Na Ústavu biomedicínského inženýrství se věnuje vývoji softwarových nástrojů pro detekci a klasifikaci srdečních patologií a v AV ČR participuje na vývoji metod pro analýzu vysokofrekvenčního EKG. Své zkušenosti úročí při výuce biomedicínských inženýrů, kterým jeho know-how usnadňuje práci při vývoji aplikací pro zpracování biologických signálů. Smíšek je zapojen v několika grantech, účastní se řady mezinárodních konferencí a ve výzkumné skupině Zpracování a analýza EKG zkoumá potenciál využití smartphonů a nositelných zařízení pro monitoring zdraví člověka.

– lgu –