Technika pro srdce, srdce pro techniku | Noc vědců

Začátek události: 5. října 2018

Místo konání: Budova T12 FEKT, Technická 12

Web události: www.facebook.com/events/2169159856704810

Zážitková expozice Technika pro srdce, srdce pro techniku, pořádaná Ústavem biomedicínského inženýrství bude věnovaná snímání a analýze EKG.

Století vývoje přístrojové techniky pro snímání srdce přiblíží návštěvníkům přístroje „z dob dinosaurů“ i technologické skvosty miniaturizace. Návštěvníci si změří EKG ponořením končetin do věder s vodou, tak jako to před 115 lety provedl vynálezce EKG a nositel Nobelovy ceny Willem Einthoven. Pomocí interaktivní aplikace si návštěvníci vyzkouší analýzu vlastního EKG, interpretovanou zkušenými odborníky. Dále si účastníci Noci vědců zaznamenají srdeční činnost a současně pohyb prostřednictvím EKG holteru velkého jako klíče od auta. V zážitkové expozici se návštěvníci také dozví, jak si rychle změřit tepovou frekvenci pomocí chytrého telefonu a dalších nositelných zařízení.

Williem Einthoven měří na archaickém EKG systému.
Einthovenův EKG systém.

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.