Noc vědců 2019

Začátek události: 27. září 2019

Místo konání: Technická 12, aula

Web události: www.facebook.com/events/1130899940452984

„Chrrskvřkvt!“ - nechte si zježit chlupy charakteristickým škvrčením dozimetru na biomedicínské Noci vědců.

Biomedicínští výzkumníci vás zasvětí do tajů měření radioaktivity, vyzkoušíte si model CTčka, změříte si aktivitu radionuklidů, a společně přijdeme na to, jak nasměrovat paprsek do ložiska rakoviny.

Noc vědců na biomedicíně v roce 2019 zaujme radioaktivitou.
Noc vědců na biomedicíně v roce 2019 zaujme radioaktivitou.

Jsou tři oči na dvou hlavách moc, nebo málo? Přijďte se dozvědět, jaké technologie se používají pro redukci radioaktivního záření během terapie a co znamená zkratka ALARA. Šetrnost k planetě i jejím obyvatelům totiž posunula nukleární medicínu o velký kus dopředu. Pro návštěvníky bude nachystán výukový model výpočetního tomografu (CTčka), na kterém si během snímání figurky kostlivce vysvětlíme principy tomografického zobrazování denzitních tkání. Zvídavým expertům rádi představíme techniky rekonstrukce obrazu a všem návštěvníkům ukážeme, co se vlastně při vyšetření pomocí CTčka děje. A samozřejmě – půjčíme vám dozimetry do ruky a necháme vás s nimi hledat radioaktivní zdroj!

Sledujte nás

Na sociálních sítích pravidelně informujeme o našich vzdělávacích aktivitách. Nezapomínáme ani na žhavé novinky z oboru či zajímavé pracovní pozice v biomedicíně.

Podpora talentů

Podporujeme nadané studenty a začínající vědce. Zapojit se můžete i vy. Ať už finančním darem či podporou vzdělávacích aktivit v oblasti přírodních věd a biomedicínského inženýrství.